تخم بلدرچین
خواص تخم کبک و ارزش غذایی شگفت انگیز آن

تخم کبک حاوی مقادیر بالایی از پروتئین، فسفر، آهن و ویتامین‌های گروه ب است و چربی پایینی دارد، تقویت سیستم گوارش، افزایش قوای جنسی، سنتز هموگلوبین، تقویت صدا، بهبود اختلالات تکلم و ترمیم سلول‌های بدن از خواص تخم کبک است.

تخم پرندگان دارای پروتئین بسیار زیادی می‌باشد و ترکیبات مغذی آن می‌تواند بخش عمده‌ای از نیاز به ویتامین‌ها و عناصر غذایی مورد نیاز بدن انسان را تامین کند. در این مطلب به معرفی خواص تخم کبک و ارزش غذایی آن پرداخته می‌شود.

خواص تخم کبک (طبیعت و خواص درمانی)

طبع تخم کبک گرم و خشک است. برخی از مهمترین فواید مصرف تخم کبک به شرح زیر می‌باشد:

  • در سفیده تخم کبک مقدار فراوانی از عناصر مس، ید و منیزیم وجود دارد که در سنتز هموگلوبین نقش دارند و از این رو مصرف تخم کبک برای پیشگیری و رفع کم خونی مفید است.
  • در طب سنتی از خواص تخم کبک نپخته برای تقویت صدا و درمان سرفه استفاده می‌شود. همچنین تخم کبک خام برای افرادی که مبتلا به اختلالات تکلم هستند مفید است و به بهبود آنها کمک می‌کند.
  • مصرف تخم کبک به دلیل وجود انواع اسید آمینه‌های کمیاب در آن، برای سالمندان بسیار مفید است و به ترمیم سلول‌های از دست رفته بافت‌های بدن کمک می‌کند.
  • تخم کبک باعث افزایش اشتها شده و مصرف آن برای کودکان بسیار مفید است و به رشد بهتر جسمی و ذهنی آنها کمک می‌کند.
  • استفاده از خواص تخم کبک برای کمک به درمان بیماری‌هایی مانند آسم، تشنج، فشار خون، ضعف اعصاب و یا حتی در بهبود ناراحتی‌های روانی و عقب افتادگی‌های جسمی و همچنین بی‌خوابی موثر است.
  • تخم کبک بسیار سریع هضم می‌شود و برای تقویت دستگاه گوارش بسیار مفید می‌باشد.
  • تقویت حافظه و کمک به بهبود فعالیت‌های ذهنی و پرورش قوای فکری از دیگر فواید مصرف آن در رژیم غذایی است.
  • تخم کبک باعث افزایش قوای جسمانی و جنسی می‌شود.

خواص تخم کبک و ارزش غذایی شگفت انگیز آن

مشخصات ظاهری تخم کبک

تخم این پرنده نسبت به تخم مرغ کوچکتر بوده و تقریبا یک سوم اندازه تخم مرغ است. از لحاظ شکل ظاهری بسیار شبیه به تخم بلدرچین است و از لحاظ اندازه ۱/۵ برابر تخم بلدرچین می‌باشد. رنگ تخم کبک سفید مایل به زرد با لکه‌های کوچک قهوه‌ای است که در هر تخم، لکه‌ها شکل و اندازه متنوع دارند.
همچنین از لحاظ ظاهری تخم شکل بیضوی و دوکی شکل دارد و نوک تیز آن کاملا مشخص است. وزن تقریبی تخم کبک از ۱۶ تا۲۵ گرم است و نسبت رطوبت در پوسته، زرده و سفیده به وزن کل تخم به ترتیب ۱۵/۲ درصد، ۳۵ در صد و ۴۹/۸ در صد می‌باشد.

ارزش غذایی تخم کبک

ارزش غذایی و میزان مواد غذایی موجود در تخم کبک بسیار شبیه به خواص تخم بلدرچین است و از لحاظ فسفر، آهن، ویتامین‌های گروه ب شامل ویتامین ب ۱ و ب ۲ بسیار غنی می‌باشد.

این تخم کوچک نسبت به  خواص تخم مرغ ارزش غذایی بالاتری دارد و میزان پروتئین موجود در آن بسیار بالا است و در عین حال چربی کمی دارد. خوردن چند عدد تخم کبک در وعده صبحانه بسیار انرژی‌زا است و برای چند ساعت شما را سیر نگه داشته و احتیاجات غذایی شما را برآورده می‌کند.

همچنین به علت نوع تغذیه این پرنده و عدم استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها و هورمون‌ها در پرورش کبک، تخم آن دارای سلامت و کیفیت طبیعی و مطلوب‌تری است.


بیشتر بخوانید