خواص گوشت گوسفند

تقویت سیستم ایمنی بدن

به دلیل سلنیوم موجود در گوشت گوسفند که حاوی آنتی اکسیدان های فراوان می باشد می توانید برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود از آن بهره بگیرید.

افزایش سوخت و ساز بدن

گوشت قرمز دارای پروتئین زیاد و چربی کم می باشد. و به کنترل وزن کمک می کند. مصرف گوشت گوسفند باعث می شود تا سوخت و ساز بدن شما زیاد شده و کالری بسوزانید.

افزایش انرژی بدن

گوشت گوسفند یک منبع عالی از انرژی می باشد. مصرف گوشت گوسفند به شما انرژی بسیار می رساند چرا که صد گرم از این گوشت دارای ۲۰۶ کیلوکالری انرژی می باشد که انرژی مورد نظر روزانه را تامین می کند. اگر فعالیت های سنگین و فکری زیادی انجام می دهید می توانید برای تقویت بدن خود گوشت گوسفند میل کنید.

خواص ضد سرطانی

گوشت گوسفند غنی از آهن ، ویتامین ب ، کولین و سلنیوم می باشد. کولین و سلنیوم موجود در این گوشت باعث می شود تا از حملات سلول های سرطانی در بدن پیشگیری کند. گوشت گوسفند دارای لینولئیک اسید می باشد که باعث می شود با تومورهای بدخیم مبارزه کند.

منبع غنی پروتئین

گوشت گوسفند به دلیل داشتن پروتئین بالا باعث می شود تا یک انتخاب پروتئینی عالی برای بدن باشد. صد گرم گوشت گوسفند دارای ۱۷ گرم پروتئین می باشد که بسیار عالی است. پروتئین برای عضله سازی مفید بوده و همچنین پروتئین باعث گوارش بهتر و تقویت بنیه بدن می شود.

خواص گوشت گوسفندی

منبع غنی انرژی

همانطور که گفته شده گوشت گوسفند دارای پروتئین و کالری زیادی می باشد که باعث می شود تا انرژی انسان در طول روز تامین شود. همچنین پروتئین زیاد این گوشت باعث می شود که کنترل وزن بهتری داشته باشید.

جلوگیری از ابتلا به کم خونی

کم خونی به دلیل کمبود گلبول های قرمز ایجاد می شود ، گوشت قرمز به دلیل آهن بالایی که دارد باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود که این امر منجر به افزایش سطح اکسیژن رسانی به سلولهای بدن می شود و از کم خونی پیشگیری میگردد. همچنین به دلیل وجود آهن از بروز کم خونی در نوزادان و زنان باردار جلوگیری می‌کند. بنابراین، رشد جنین به طور طبیعی و بدون مشکل ادامه می‌یابد. برای اینکه جنین بتواند از مزایای آهن موجود در گوشت گوسفند بهره‌مند شود، لازم است مادران باردار در سه ماه نخست بارداری به طور منظم زیر نظر پزشک از این ماده غذایی مغزی استفاده کنند. البته بدن جنین به دیگر مواد مغذی برای ادامه حیات نیز نیازمند است. که توسط مادر به جنین منتقل می‌شود.

پیشگیری از سکته و فشار خون

ثابت شده است که گوشت گوسفند برای جلوگیری از سکته ناگهانی بسیار مفید می باشد ، خیلی از افراد این مورد را نمی دانند و به آن توجه نمی کنند. این گوشت به دلیل داشتن پتاسیم بالا و سدیم کم باعث می شود تا فشار خون نیز کم شود.

پیشگیری از شکننده شدن استخوان ها

گوشت گوسفند دارای کلسیم بالایی می باشد که برای بدن مفید است. کلسیم موجود در گوشت گوسفند باعث می شود تا فرآیند حفظ استخوان ها و تقویت آنها به درستی انجام شود.

افزایش گلبول های قرمز و سیستم عصبی

گوشت قرمز دارای ویتامین ب دوازده می باشد که باعث می شود تا گلبول های قرمز خون به اندازه کافی در بدن ایجاد شود و همچنین از کم خونی پیشگیری می کند. همچنین حاوی ریبوفلاوین زیادی می باشد که برای حفظ سلامت دستگاه سیستم عصبی و سلامت چشم بسیار مفید است.

تقویت مغز

گوشت بره دارای فسفر زیادی می باشد، همانطور که می دانیم که فسفر برای فعالیت های مغزی بسیار مفید است.

کاهش درد هنگام قاعدگی

معمولا زنان در هنگام قاعدگی احساس درد بسیار زیادی می‌کنند. وجود درد در واقع طبیعی است. با توجه به میزان آهنی که در این دوره از بدن دفع می‌شود، درد بیشتری را می‌تواند برایشان به همراه داشته باشد. زنان با مصرف گوشت گوسفند می‌توانند آهن هدر رفته بدن خود را به خوبی جبران کنند.